زندگی زیر پوست من

که زندگی از خوشبختی شکوهمندتر است ....

چون که بگندد نمک
ساعت ٩:٠٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: هنرمنداین ضرب المثل رو شنیدید ؟‌ :

هر چه بگندد نمکش می زنند             وای به روزی که بگندد نمک!

لطفا افسار فکرتون رو بگیرید و اجازه ندید بره دنبال مصادیق این شعر در سطوح کلان مدیریتی و مملکتی بگرده ! کمی جزئی نگر باشید لطفا ! کمی خوش خیال و سطحی نگر !

جریان از این قراره که من دیشب رفتم یک مرکز بزرگ فروش cd موسیقی و فیلم برای خرید چند آلبوم جدید که به تازگی به بازار اومده و ایضا 2 فقره بلیط کنسرت .(لازمه عرض کنم این فروشگاه یکی از مراکز بزرگ فروش بلیط کنسرت هم هست .)

 اما از آنجایی که اگر بنده پام رو لب دریا بذارم , دریا خشک میشه , دقیقا همون سی دی که خیلی دنبالش بودم تمام شده بود و کلی ذوقم کور شد . 3 تا آلبوم دیگه ای که مد نظرم بود رو پیدا کردم و رفتم صندوق برای حساب کردن . صندوقدار حضور نداشت و آقای جوانی که به نظر می رسید مدیر فروشگاه باشه آنجا نشسته بود . 2 بلیط کنسرت هم درخواست کردم و بعد از اینکه سر ردیف و شماره صندلی ها کمی چانه زدم آن را هم گرفتم . موقع پرداخت مبلغ کل از ایشان پرسیدم که فلان آلبوم ( همانی که دنبالش بودم ) رو کی دوباره میارید ؟

فرمودن : فعلا که تموم کردیم , شاید فردا بیاریم ... اما خودم یه Mp3 زدم فول آلبوم های جدید همه خواننده ها !!! فقط 3 تومن !

ماتم برده بود و در سکوت فقط آقا رو نگاه می کردم ... ایشون اصلا منتظر پاسخ من نشد و از داخل کشوی میز یک سی دی در آورد و گذاشت روی بلیط ها . بعد هم 3 تا آلبومی که پیدا کرده بودم رو کنار گذاشت و گفت پس دیگه اینا رو هم نمی خواد برداری , همه اش تو همین سی دی هست !

عقم گرفت ... پول بلیط ها رو گذاشتم روی میز و اونها رو از زیر سی دی مذکور کشیدم بیرون و فقط تونستم بهش بگم آخه شما دیگه چرا کپی می فروشید ؟

اینجا نمی خوام بیانیه صادر کنم . نمی گم من در عمرم هیچوقت کپی نخریدم . چرا ... من هم خریدم ولی نه کپی آلبوم مجاز خواننده داخلی رو ... حتی کپی فیلمهای ایرانی رو هم نخریده ام تابحال .

من هنرمند نیستم و عضو شورای حمایت از حقوق هنرمندان هم نیستم . فقط برای هنر ارزش قائلم . معتقدم هنرمند ایرانی به اندازه کافی خودش در فشار و تنگنا و مضیقه کاری و مالی هست . ما دیگه بهش اضافه نکنیم ... دلسردترش نکنیم ...

می دونید درد کجاست ؟ اگه من پای بساط یه کپی فروش تو میدون انقلاب ایستاده بودم تعجبی نمی کردم از این کار . چون اون آدم داره نونش رو از کپی فروشی در میاره ... اما یه فروشگاه مجاز سی دی , سودش در اینه که جلوی کپی فروشی رو بگیره , چون از طریق فروش سی دی اوریجینال کسب درآمد می کنه ... 

حرف آخر اینکه نخرید ... به فکر هنرمند مظلوم ایرانی باشید و کپی نخرید ...
لطفا خوش قلب باشید ...