زندگی زیر پوست من

که زندگی از خوشبختی شکوهمندتر است ....

یک خوراک سنتی
ساعت ۱:٢٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٤ فروردین ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: زندگی ،آشپزی

میانه تان با خوراکهای سنتی چطور است ؟ فرزندانتان را با این خوراکها آشنا می کنید ؟ تاس کباب درست می کنید ؟ آبگوشت ؟ آش ؟ کوفته ؟ دلمه ؟

یا شاید هم مثل ما خوراکتان محدود شده به پلوخورش و مرغ و کباب و ماکارونی و فست فود ؟

خوب من به شخصه عاشق خوراک سنتی ایرانی ام ! همسرم خیر ! مادر همسرم اهل درست کردن اینجور چیزها نبوده و بالطبع همسرم هم زیاد میانه ای ندارد با این خوراکها .

اما من برای پسرم درست می کنم . او هم کم و بیش می خورد . الان که هم که دیگر فصل بهار شده و همه جور سبزی و صیفی به بازار آمده . من عاشق این باقلاهای سبز و ریز هستم . برای فریزرم هم سفارش داده ام پاک کنند برایم و خیالم از بابت باقلاپلوهای امسال راحت شود !

کنگر خورده اید تا بحال ؟ خورش کنگر ؟ الان فصلش است . کنگر پاک کرده بخرید و مثل خورش کرفس با نعنا و جعفری درست کنید و از طعمش لذت دنیا را ببرید . کنگر یک گیاه خودروی وحشی است مثل ریواس . بهترین نوعش هم مال کوههای کردستان است . راستی ریواس ! با ریواس های نازک و جوان هم خورش درست کنید . باز هم مثل خورش کرفس . البته هم کنگر و هم کرفس را می شود بدون سبزی هم درست کرد . مثل خورش بادمجان . البته با رب خیلی کمتر  .

حیف است از این همه سبزیجات بی نظیر این فصل استفاده نکنید . اما امروز می خواهم یک خوراک زمستانه را برایتان یادآوری کنم .

اگر بجنبید در میوه فروشی ها هنوز به پیدا می کنید . اگر پیدا نکردید امروز عصر سری به بازارچه تجریش بزنید . مطمئن باشید دست خالی بر نمی گردید . برای عصر پنجشنبه تان تفریح خوبی هم می شود ! و برای ناهار فردا تاس کباب درست کنید !

برویم ادامه مطلب !


برای درست کردن تاس کباب احتیاج به گوشت دنده گوسفند داریم و 4-3 عدد پیاز نسبتا درشت . این اصلش است . بقیه اش می شود مخلفات !

برای دو تا سه نفر 1 عدد به درشت یا 2 عدد متوسط و 4-3 عدد هویج کفایت می کند . و چند عدد آلو . یک ماهیتابه گود هم احتیاج داریم .

کف ماهیتابه را دو قاشق روغن و نصف استکان آب و نصف قاشق چایخوری فلفل و زردچوبه بریزید .  بسته به اندازه کف ماهیتابه 2 یا 3 عدد پیاز را به صورت ورقه های نسبتا ضخیم یک سانتی ببرید و کف ظرف بچینید . اگر ورقه ها نازک باشند می سوزند . بعد گوشت دنده را رویش بچینید . به این شکل :

 

به ها را به صورت پره های پرتقال برش بزنید و روی گوشتها بچینید .

 

هویج ها را هم به شکل زیر برش بزنید و روی به ها بچینید .

 

چند عدد آلو لابلایش بگذارید و کمی زردچوبه و فلفل بپاشید .

 

حالا دو عدد پیاز باقیمانده را کمی نازکتر حلقه حلقه کنید و روی اینها بچینید .

 

و دوباره چند پره به و هویج را به صورت زیبایی روی اینها بچینید . این لایه را می توانید مثل قبل متراکم بریزید . ولی معمولا برای دو تا سه نفر همین مقدار کفایت می کند .

 

تبریک می گویم ! خوراک زیبای شما آماده طبخ است . درش را کیپ کنید و بگذارید روی حرارت خیلی کم حدود پنج تا شش ساعت بپزد . اگر حرارتش مناسب باشد و درب ماهیتابه یا قابلمه تان کیپ باشد اصولا احتیاجی به اضافه کردن آب ندارد . ولی اواسط پخت سری بهش بزنید . اگر آبش خشک شود لایه پیازهای کف ماهیتابه که خوشمزه ترین قسمت تاس کباب است جزغاله می شود .

بعضی ها بادمجان حلقه کرده هم می ریزند . بعضی ها اواخر پخت یک لایه سیب زمینی حلقه کرده روی تاس کباب می چینند . بعضی ها گوجه فرنگی هم می ریزند . یا حتی کمی رب را در آب حل می کنند برای رنگ بهتر .

اما من هیچکدام را نمی ریزم . اینطوری به نظرم اصیل تر و خوشمزه تر است . فقط اواسط کار که گوشت تقریبا پخته شده نمکش را می ریزم . چون اگر از اول نمک بریزیم گوشت دیرپز می شود .

عکس آماده شده اش را ندارم . به عکاسی نرسید تاس کباب طفلکی من ! از همه خوراکهای سنتی همسر من این یکی را دوست دارد !

سبزی خوردن با ریحون و ترخون فراوان هم بخرید و با نان سنگک نوش جان کنید . برای خودتان هم از تهش بکشید ! آن پیازهای کف ماهیتابه را به کس دیگری ندهید !

راستی سعی کنید به جای واژه عربی و بسیار زشت و بدمعنی غذا از این به بعد بگویید خوراک . که یک واژه زیبای پارسی است ...