زندگی زیر پوست من

که زندگی از خوشبختی شکوهمندتر است ....

همسایه ها یاری کنید !
ساعت ٧:٤۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٩ فروردین ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

امروز ازتان یاری می خواهم ! اول در مورد مدرسه پسرجان !

راستش من هیچ اطلاعی در مورد دبستان های خوب منطقه مان ندارم . آخرین فرزند ذکوری که از خانواده مان دبستان می رفته الان وقت زن گرفتنش است ! در میان چند همسایه ای که سلام و علیکی داریم هم بچه دبستانی نیست . یا سن و سالی ازشان گذشته و دیگر وقت نوه شان است و یا تازه ازدواج کرده اند و هنوز خبری از بچه نیست !

مدیر مهدش یکی دو دبستان در محدوده خودشان معرفی کرده که اولا من زیاد اطمینان ندارم به این معرفی چون احتمال زد و بند را منتفی نمی دانم . و ثانیا به خانه مان دور است . ظرف همین دو سال انقدر سر این بعد مسافت خودم و همسرم و فرزندم اذیت شدیم که دیگر خسته شده ام . مهد را در نیمه راه نمی خواستم عوض کنم که بچه دو هوائی نشود ولی برای دبستانش ترجیح می دهم به خانه مان نزدیک باشد .

از دوستانی که اطلاعاتی در مورد دبستان های غیر انتفاعی خوب منطقه 1 آموزش و پرورش دارند خواهش می کنم من را راهنمائی کنند . البته شرق منطقه یک . سمت پارک نیاوران و بالایش . ( استدعا دارم دوباره بنده رو متهم به ریا نفرمائید ! اگر مستاصل نشده بودم کمک نمی خواستم . )

دومین کمکی هم که می خواهم از دوستانی است که سررشته ای در عکاسی دارند . من قصد خرید یک دوربین عکاسی خوب دارم که ترجیحا فیلمبرداری HD هم داشته باشد و دیگر بی نیاز از حمل دوربین فیلمبرداری باشم . در حال حاضر یک سونی دارم . ولی چند ماه پیش پسرجان لطف کرد و لنزش شکست و بعد از تعویض لنز هم دیگر مثل اولش نشد . خیلی کند فوکوس می کند و موقع فیلمبرداری این کندی فوکوس خیلی اذیت می کند . چند مورد زیر برایم اهمیت دارد :

1- رنج فاصله کانونی لنزهایش زیاد باشد .
2- حساسیت سنسور (ISO) بالائی داشته باشد . برای عکاسی در نور کم
3- سرعت لنز بالا باشد .

ضمنا دوربین کاملا حرفه ای که دائم بخواهم لنزش را تعویض کنم هم نمی خواهم . یک SLR  با لنزهای داخلی بیشتر به دردم می خورد . آنچه به تجربه دیده ام این است که دوربینهای سونی در طبیعت و نور خوب عکسهای فوق العاده ای می گیرند . ولی در محیط بسته و نور نامناسب اصلا به درد نمی خورند . و برعکس این را در دوربینهای کنن دیده ام . البته تجربه من محدود به دوربینهای چند نفر از دوستان و اقوام است و می دانم که معتبر نیست . ولی پیش زمینه ذهنی من این است .

پیشاپیش از کمک و یاری شما کمال تشکر را دارم !