زندگی زیر پوست من

که زندگی از خوشبختی شکوهمندتر است ....

هنوز در اصفهانم
ساعت ٤:٥۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۳٩۱   کلمات کلیدی: سفرهایی که رفته‌ام

امروز رفتم کلیسای وانک . شنیده بودم نقاشی های دیواری زیبایی دارد . خوب واقعا تحسین برانگیز بود . تمام دیوارها با نقاشی هایی از حضرت مسیح و مریم مقدس پوشانده شده بود . و دیوارهای سه ضلع اصلی نمایشگر سه گانه بعد از مرگ بود : بهشت و برزخ و جهنم . و سقفش .... گفتنی نیست , باید ببینید . تا نبینید شکوهش را باور نمی کنید ....

بعد از ظهر هم به اصرار پسرکم رفتیم باغ پرندگان . به حال کرکسها و عقابهای گرفتار در سقف 8 متری قفس دل سوزاندیم و برگشتیم . نمی دانم چه اصراری است که تعدادشان هم زیاد باشد . عقابها را نشمردم ولی کمتر از 20 تا نبودند . اگر قرار به نمایش است خوب یکی دو تا هم کفایت می کند . چرا اینقدر زیاد ؟؟؟

دیشب هم رفتیم پل خواجو . خودمانیم ! از سی و سه پل خیلی زیباتر است . چند نفر آقای اهل حال دور هم جمع شده بودند و آواز می خواندند ! بسیار رسا و شیوا .... و کمی آنطرفتر نماز جماعت می خواندند . نمازخوانها به آوازخوانها کاری نداشتند و آوازخوانها به نمازخوانها ! خیلی خیلی عجیب بود برایم !!!

فردا صبح عازم شیرازم . اگر خدا بخواهد تا ظهر می رسم شیراز . داستانها دارم برایتان از خلق و خوی خوش مردم اصفهان . که با آنچه باور داریم زمین تا آسمان فرق دارد ... می آیم و سر فرصت برایتان تعریف می کنم .

در ادامه مطلب عکسهای دیشب و امروز تقدیم به شما ...


______________________________________________________________

این پل خواجو است . داخلش غرفه غرفه است و هر خانواده در یک غرفه زیرانداز پهن کرده بودند و قلیانی و خوراکی ... فارغ از درد و غم ... خیلی لذت بردم .

 

این هم مدرسه چهار باغ . محل تدریس علمای بزرگ شیعه . تصویر سر در مسجدش که در حوض جلوی مسجد دو برابر شده است ...

 

با دیدن این عکس به تناسب حالتان می توانید بخندید یا گریه کنید ! این غرفه تدریس علامه حلی است که تبدیل به کودکستان شده است . عکس از این واضحتر نمی توانستم بگیرم ...

ا

ینجا کلیسای وانک است . نقاشی های سه دیوار اصلی . مسیح و حواریونش ... تصویر وسط پایین همان شام آخر است ....

 

سه طبقه دوزخ و برزخ و بهشت ... 

 

این هم داستان تولد و رسالت حضرت مسیح است .

 

سقف با عظمت کلیسا ... شاید بیش از 40 متر ارتفاع دارد . تماما نقاشی شده ...

 

امیدوارم لذت برده باشید عزیزانم ....